Διδακτική επίσκεψη στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Κοζάνης

Στο πλαίσιο του προγράμματος “Σχεδιάσματα στη φύση και στο αστικό περιβάλλον” η Β’ γυμνασίου της κατεύθυνσης Εικαστικών του σχολείου μας, πραγματοποίησε, τη Δευτέρα 11 Μαρτίου 2024, διδακτική επίσκεψη στο 10ο Δημοτικό Σχολείο Κοζάνης. Τα παιδιά δημιούργησαν τοιχογραφία με θέμα “Παιχνίδια στη γειτονιά μας” σε συνεργασία με τους μαθητές του 10ου Δημοτικού σχολείου.

Ευχαριστούμε πολύ το διευθυντή του 10ου Δημοτικού σχολείου και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για τη φιλοξενία την αρωγή των απαιτούμενων υλικών και τα κεράσματα. Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριές μας για το έργο τους και για τη συνεργασία τους με τους μικρούς μαθητές και μαθήτριες του δημοτικού σχολείου.

Υπεύθυνες καθηγήτριες η καθηγήτρια εικαστικών κ. Τ. Γκιούρα και η καθηγήτρια αγγλικών κ. Β. Τζιούτζα.