Κατατακτήριες εξετάσεις Σεπτεμβρίου 2021 Καλλιτεχνικού Σχολείου Κοζάνης

Το Καλλιτεχνικό Σχολείο Κοζάνης  βάσει της Υ.Α. 21320/Δ2/2021, ΦΕΚ 886/Β/5-3-2021, θα διενεργήσει κατατακτήριες εξετάσεις εισαγωγής για την πλήρωση κενών θέσεων στις εξής τάξεις:

Τάξη Β Γυμνασίου

Καλλιτεχνική κατεύθυνση Εικαστικά: 3 θέσεις

Καλλιτεχνική κατεύθυνση Θέατρο/Κινηματογράφος: 6 θέσεις

Καλλιτεχνική κατεύθυνση Χορός: 2 θέσεις

Τάξη Γ Γυμνασίου

Καλλιτεχνική κατεύθυνση Εικαστικά: 1 θέση

Καλλιτεχνική κατεύθυνση Θέατρο/Κινηματογράφος: 3 θέσεις

Καλλιτεχνική κατεύθυνση Χορός: 2 θέσεις

Τάξη Α Λυκείου

Καλλιτεχνική κατεύθυνση Εικαστικά: 5 θέσεις

Καλλιτεχνική κατεύθυνση Θέατρο/Κινηματογράφος: 4 θέσεις

Καλλιτεχνική κατεύθυνση Χορός: 4 θέσεις

Στα Καλλιτεχνικά Σχολεία λειτουργούν τρεις κατευθύνσεις: α) Εικαστικών Τεχνών β) Θεάτρου-Κινηματογράφου γ) Χορού.

Για την εισαγωγή μαθητών στο Καλλιτεχνικό Σχολείο μέσω κατατακτηρίων εξετάσεων για το σχολικό έτος 2021-2022, οι γονείς-κηδεμόνες των υποψηφίων μαθητών μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονικά αίτηση συμμετοχής στη διαδικασία επιλογής από σήμερα Πέμπτη 9 Σεπτεμβρίου έως και την Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου 2021 (στην οποία δύναται να δηλώσουν μέχρι δύο κατευθύνσεις) στο Καλλιτεχνικό Σχολείο.

Αίτηση κατατακτηρίων Σεπτεμβρίου 2021

Επισημαίνεται ότι οι ενδιαφερόμενοι γονείς-κηδεμόνες μπορούν να στείλουν στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του Καλλιτεχνικού Σχολείου: mail@gym-kall-kozan.koz.sch.gr την επισυναπτόμενη αίτηση ή μπορούν να προσέλθουν στο Σχολείο για την κατάθεσή της τηρώντας του κανόνες ασφαλείας.

Οι κατατακτήριες εισαγωγικές εξετάσεις θα διενεργηθούν στο χώρο του Καλλιτεχνικού Σχολείου Κοζάνης στο Ν. Κλείτο τη Δευτέρα 20 Σεπτεμβρίου 2021,  ώρες:  9.00 π.μ. –  14.30 μ.μ.. Θα ληφθούν υπόψιν όλα τα μέτρα προστασίας κατά του Covid-19.