Τελετή Αγιασμού του σχολείου μας

Το πρώτο κουδούνι της χρονιάς ήχησε και στο Καλλιτεχνικό Σχολείο Κοζάνης!

Όλοι ήταν στη θέση τους για τον καθιερωμένο αγιασμό που σηματοδοτεί την έναρξη της σχολικής χρονιάς. Μαθητές/-τριες, καθηγητές/-τριες, γονείς κ κηδεμόνες αλλά και εκπρόσωποι της πολιτείας, της τοπικής αυτοδιοίκησης και της εκπαιδευτικής κοινότητας  συμμετείχαν στην τελετή του αγιασμού την οποία τέλεσε ο ιερέας της κοινότητας Κλείτου.

Με την παρουσία τους μας τίμησαν:  η κ. Κωνσταντινίδου – εκπρόσωπος του βουλευτή κ. Κωνσταντινίδη, η κ. Τσεμεντερίδου – εκπρόσωπος του βουλευτή κ. Παπαδόπουλου, η βουλεύτρια κ. Βέττα, η αντιπεριφερειάρχης Παιδείας Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας κ. Πουταχίδου, ο Δήμαρχος Κοζάνης κ. Κοκκαλιάρης, ο πρόεδρος του τοπικού διαμερίσματος Ν. Κλείτους κ. Αθανασιάδης, ο σχολικός σύμβουλος Πληροφορικής ΠΕ86 κ. Παπαβασιλείου, ο αιρετός ΑΠΥΣΔΕ κ. Γκατζάλας, ο αιρετός ΠΥΣΔΕ κ. Ντούντας και δεσμεύτηκαν ο καθένας από το μετερίζι του για μια καλή και εποικοδομητική σχολική χρονιά.

Καλή και ευλογημένη σχολική χρονιά σε όλους!