Διακρίσεις μαθητριών του σχολείου μας σε διαγωνισμούς

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Καλλιτεχνικού Σχολείου Κοζάνης συγχαίρει τις παρακάτω μαθήτριες για τις βραβεύσεις τους σε διαγωνισμούς από τις εξωσχολικές τους δραστηριότητες:

• Γιαμούζη Μαρία, μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου. Διακρίθηκε στο 1ο Open Τουρνουά Κατερίνης Σκακιού, ατομικό κεντροδυτικής Μακεδονίας. 2η θέση σε ηλικίες κάτω των 16 ετών και 3η θέση στη γενική κατάταξη.
  • Νικολία Καραγιοβάννη, μαθήτρια της Α’ Γυμνασίου. Διακρίθηκε στο Balkan Classic Contemporary Festival – B.C.C.Fest. 1η θέση (χρυσό μετάλλιο) στην κατηγορία 10-12 ετών.
  • Εβελίνα Κουρού, μαθήτρια της Β’ Λυκείου. Διακρίθηκε στο Balkan Classic Contemporary Festival – B.C.C.Fest. 2η θέση(ασημένιο μετάλλιο) στην κατηγορία 16-18 ετών. 2η θέση (ασημένιο μετάλλιο) στην ομαδική χορογραφία σύγχρονου, κατηγορία 16-18 ετών.
  • Αλεξάνδρα Ζαγάρα, μαθήτρια της Β’ Λυκείου. Διακρίθηκε στο Balkan Classic Contemporary Festival – B.C.C.Fest. 3η θέση (χάλκινο μετάλλιο) στην κατηγορία 16-18 ετών. 2η θέση (ασημένιο μετάλλιο) στην ομαδική χορογραφία σύγχρονου, κατηγορία 16-18 ετών.