Νέο εκπαιδευτικό υλικό με αφορμή την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2024

Κάντε κλικ στις λεζάντες κάτω από κάθε φωτογραφία για να περαιτέρω πληροφορίες

Webinars για μαθητές όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων με αφορμή την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2024! Δείτε πως μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή με τους μαθητές σας.

Δραστηριότητες για παιδιά με σκοπό να κατανόησουν  τις θετικές και αρνητικές πτυχές της χρήσης της τεχνητής νοημοσύνης και τον αντίκτυπο αυτής της αναδυόμενης τεχνολογίας στην καθημερινότητά μας. Ενημερωτικό υλικό για εκπαιδευτικούς και γονείς.

Μετράμε αντίστροφα για τον εορτασμό της ημέρας ασφαλούς Διαδικτύου 2024! H Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου στοχεύει στη δημιουργία ενός ασφαλέστερου και καλύτερου διαδικτυακού περιβάλλοντος, όπου όλοι έχουν τη δυνατότητα να χρησιμοποιούν την τεχνολογία με υπευθυνότητα, σεβασμό, κριτική σκέψη και δημιουργικότητα.

Γίνε κι εσύ υποστηρικτής της Ημέρας Ασφαλούς Δικτύου 2024 κάνοντας κλικ ΕΔΩ