1ο και 3ο βραβείο, στην κατηγορία Λυκείου, στον 3ο μαθητικό και φοιτητικό διαγωνισμό προγραμματισμού του Δήμου Κοζάνης, με τον τίτλο: ” Κοζάνη 2030- κλιματικά ουδέτερη πόλη”

Το απόγευμα της Παρασκευής, 1 Ιουλίου 2022 στο αμφιθέατρο της σχολής Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών έγινε η παρουσίαση και βράβευση των διακριθέντων μαθητών στον 3ο μαθητικό και φοιτητικό διαγωνισμό προγραμματισμού του Δήμου Κοζάνης, με τον τίτλο: ” Κοζάνη 2030- κλιματικά ουδέτερη πόλη”.
Το Καλλιτεχνικό σχολείο Κοζάνης απέσπασε το 1ο και 3ο βραβείο, στην κατηγορία Λυκείου. Η 1η ομάδα αποτελούνταν από τις: Δημοπούλου Νάντια, Σπανίδου Ελπίδα, Σταυρίδου Χριστίνα. Η 2η ομάδα από τις: Γκαντιά Αναστασία, Τόλη Μαρία και Ζαχαράκη Θεοδώρα. Την εποπτεία των εργασιών, που αφορούσαν την καθαρή πόλη και τη φροντίδα του περιβάλλοντος, την είχε ο καθηγητής Πληροφορικής Κουρούς Γιάννης.
Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου συγχαίρουν τις μαθήτριες για τη διάκριση τους.